Marine Q Service Mk Speed Serwis łodzi motorowych. Gwarancja satysfakcji.

Home Marine Mk Speed

Pasja na każdą kieszeń!

Pasja na każdą kieszeń!

O planach, trendach i wyzwaniach dotyczących segmentu marine w Grupie Kapitałowej Inter Cars opowiadają managerowie odpowiedzialni za jego rozwój – Michał Nowosiadły, Team Manager oraz Marcin Sienkiewicz, Segment Manager.

Ewa Peresada: Jak wygląda obecnie rynek marine? Czy zauważacie jakieś podobieństwa z rynkiem motoryzacyjnym?

Michał Nowosiadły: Rynek marine postrzegamy w dużej części przez pryzmat podobieństwa do rynku motoryzacyjnego, tyle że z przesunięciem o jakieś… 10-15 lat. Inter Cars zawsze dążył do tego, aby pokazać swoim odbiorcom, że mogą mieć dobre używane auto i utrzymywać je za rozsądne pieniądze. Przeglądy i naprawy wielu pojazdów można wykonywać na rynku aftermarketowym w przystępnych cenach.

Jachty motorowe i żaglowe kojarzą nam się często z czymś bardzo ekskluzywnym. Pokutuje błędne przekonanie, że nie jest to sprzęt dostępny dla wielu zwolenników sportów wodnych , a jedynie dla ludzi bardzo zamożnych. Chcemy obalić ten mit. Przykładowo, już za 40-60 tys. zł można kupić zupełnie nową łodź z nowym silnikiem, którą popłyniemy po Mazurach w 4-5 osób. Za podobną kwotę można kupić obecnie np. motocykl.

A jakie różnice dostrzegacie pomiędzy obydwoma rynkami?

Marcin Sienkiewicz: Pieniądze nie są w tej chwili barierą w tej branży. Bardziej chodzi o zainteresowania i tu widzę pewne różnice między obydwoma rynkami. Samochód pełni obecnie bardziej rolę użytkową. Korzystamy z niego na co dzień podczas dojazdów do pracy, dowozu dzieci do szkół, zakupów itp. Natomiast posiadacze łodzi użytkują je głównie podczas urlopów i wakacji. W tym kontekście segment marine porównałbym bardziej do segmentu motocyklowego, w którym właściciele pojazdów to zwykle pasjonaci. Dużo trudniej zobaczyć na ulicy brudny motocykl niż brudny samochód. Właściciele tych sprzętów to często miłośnicy żeglarstwa, podróżnicy.

MN: Dostrzegamy w rozwoju segmentu marine w Polsce bardzo duży potencjał. Wierzymy, że w najbliższej przyszłości wiele osób zdecyduje się na zakup własnej łodzi i to właśnie na rynku aftermarketowym. Warunki klimatyczne i dostęp do akwenów wodnych w Polsce również sprzyjają realizacji pasji związanej z motorowodniactwem i żeglarstwem. Te wszystkie elementy dają nam ogromną motywację do rozwoju segmentu Marine.

Do kogo adresowana jest oferta segmentu marine?

MN: Nasza oferta skierowana jest szeroko do firm związanych z tą branżą tj. sklepów motorowodnych, warsztatów wyspecjalizowanych w naprawach łodzi, ale też serwisów samochodowych, łączących naprawę aut i sprzętu motorowodnego, wypożyczalni skuterów wodnych, firm czarterowych, armatorów i stoczni, jak i klientów indywidualnych, czyli żeglarzy, motorowodniaków oraz posiadaczy skuterów wodnych.

Czy oprócz sprzedaży części oferujecie również doradztwo dla swoich klientów?

MS: Oczywiście, w segmencie marine hasło „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy” jest bardzo adekwatne do rzeczywistości. Oprócz szerokiej oferty części zamiennych od wielu producentów i w różnym przedziale cenowym, zapewniamy naszym klientom dostęp do tzw. Centrum Kompetencji. Jest to fachowa pomoc i profesjonalne doradztwo związane głównie z odpowiednim doborem części, jak również sprawdzeniem ceny czy dostępności.

Czy klient indywidualny, właściciel łódki lub innego sprzętu wodnego, również może zadzwonić do Centrum Kompetencji i sprawdzić cenę lub dostępność części, która go interesuje?

MN: Jak najbardziej. Jesteśmy otwarci również na kontakt z osobami indywidualnymi. Chętnie każdemu pomożemy i doradzimy przy doborze części oraz sprawdzimy dostępność. Klient otrzymuje od nas kompleksową poradę i gotowe rozwiązanie swojego tematu.

Jakiego typu asortyment posiada Inter Cars w segmencie marine?

MS: Na asortyment marine składają się między innymi: silniki zaburtowe, śruby napędowe, oleje, smary, filtry, części zamienne obejmujące części do silników, przekładni, systemów sterowania, układów elektrycznych oraz akcesoria do łodzi np.: stacyjki, pompy zęzowe, manetki, zegary pokładowe, zbiorniki, sygnalizacja dźwiękowa, wyposażenie pokładowe, elektronika i nawigacja, chemia jachtowa, przełączniki, akcesoria elektryczne i wiele innych.

Czy w zakresie sprzedawanego asortymentu również dostrzegacie pewną analogię do motoryzacji?

MS: Tak, ale tylko w pewnym zakresie. Należy mieć świadomość, że przez stały kontakt łodzi z wodą, występują tu najczęściej nieco innego typu usterki. Takim przypadkiem jest np. kolektor wydechowy. W samochodzie rzadko się go wymienia, natomiast w motorowodniactwie jest to produkt pierwszej potrzeby. Ma to związek z inną budową układu wydechowego i dostępem do niego powietrza w samochodzie.

Jak jest z dostępnością towaru?

MS: Wszystkie nasze produkty dostępne w ofercie dostarczane są następnego dnia po złożeniu zamówienia. Sprzedajemy części, które są dostępne na stanie magazynowym i dzięki temu mamy możliwość zapewnienia naprawdę dobrej dostępności.

MN: Jeśli jesteśmy przy temacie oferty i dostępności, to warto dodać, że pracujemy intensywnie nad rozwojem oferty. Wciąż poszerzamy jej zakres, bo naszym celem jest umożliwienie klientom wyboru. Dążymy do takiej sytuacji, aby klient mógł u nas zdecydować przy zakupie o wyborze producenta, z czym wiąże się oczywiście różny pułap cenowy oraz odpowiednie parametry i korzyści.

MS: Oferujemy naszym klientom szeroki wybór, szybką dostawę i korzystaną cenę.

Jak wygląda rozwój oferty? Co zmieniło się przez te lata?

MN: Poszerzyliśmy znacznie ofertę nawiązując współpracę z producentami specjalizującymi się wyłącznie w segmencie marine. Podjęliśmy też świadomą decyzję, że skupimy się głównie na częściach do silników i tych związanych z mechaniką, zostawiając akcesoria (odbojniki, kapoki) na kolejny etap naszego rozwoju.

Czym wyróżnia się na rynku oferta Inter Cars w segmencie marine?

MS: Obecnie na rynku jest niewiele firm oferujących tak szeroki wybór i przekrój marek. Nasza oferta jest uniwersalna. Mamy części z różnych półek cenowych. Do tego dochodzi profesjonalna pomoc i doradztwo techniczne. Ponadto warto tu jeszcze zaznaczyć, że dużą rolę odgrywa znana na rynku marka – Inter Cars, która jest gwarantem wiarygodności, jakości i bezpieczeństwa współpracy z nami.

Jakie macie plany na przyszły rok i jakie wyzwania czekają Was w nadchodzących 12 miesiącach?

MN: Będziemy dalej rozwijać naszą ofertę, chcemy też skierować działania w stronę małych stoczni i nawiązać z nimi współpracę. Planujemy rozwijać segment związany ze sprzedażą silników. Prowadzimy w tym zakresie bardzo udaną współpracę z firmą Parsun, oferującą wysokiej jakości silniki w korzystnej cenie.

MS: Największym wyzwaniem jest dla nas zbudowanie świadomości wśród klientów. Życzymy sobie, aby firma Inter Cars była kojarzona nie tylko z szerokiej gamy części motoryzacyjnych, ale również z bardzo dobrze rozwiniętego i prężnie działającego segmentu marine.

Dziękuję za rozmowę!

 • Zadzwoń
  (+48) 608 300 700
 • Email
  serwis@mk-speed.com
 • Q Service MK-Speed
  Komaszyce 47A
 • Nasza strona
  www.mk-speed.com