Marine Q Service Mk Speed Serwis łodzi motorowych. Gwarancja satysfakcji.

Home Marine Mk Speed

Oleje marine - przeglądy po sezonie

Oleje marine - przeglądy po sezonie

Jest to o tyle ważne, że zamarzająca woda zwiększa swoją objętość i lód w jednostce może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, jeśli pozostawimy nasz sprzęt w nieogrzewanej hali, w której będę panowały ujemne temperatury. Po przeprowadzeniu tych wszystkich czynności należy także pamiętać, aby zalać układ płynem odpornym na niskie temperatury, który powinien wytrzymywać mrozy nawet do -35 stopni.

Po każdym sezonie powinniśmy wymienić kilka elementów. Przede wszystkim chodzi tutaj o olej w silniku, komplet filtrów - powietrza, oleju oraz paliwa, a także olej w spodzinie. W czasie serwisu jesiennego należy dokonać kontroli takich elementów jak świece zapłonowe, wirnik pompy wody oraz termostatu i śruby. Wszystkie informacje o częściach do przeglądów znajdziesz w newsie (kliknij). Poniżej zapoznaj się z ofertąInter Cars Marine na oleje najlepszych producentów, dzięki którym wasza jednostka w kolejnym sezonie będzie pracować sprawnie i pozwoli na czerpanie radości z przemierzania bezkresu wód.

Motul

Marki Motul nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to uznany producent olejów do zarówno wodnych, jak i lądowych silników. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo propozycji tej firmy.

 • 25W40 - olej do 4-suwowych silników benzynowych stacjonarnych i zaburtowych. Dzięki bazie syntetycznej zapewnia lepszą ochronę i trwałość silnika. 25W40 znacząco poprawia ochronę przed zużyciem podczas intensywnego używania silnika w szerokim zakresie temperatur.
 • 10W40 – półsyntetyczny olej do silników czterosuwowych korzystający z technologii Technosynthese. Spełnia wymagania NMMA FC. Właściwości antykorozyjne chronią przed wpływem słonej wody, która może się dostać do komory spalania poprzez układ wydechowy.
 • 15W40 - mineralny olej do silników czterosuwowych. Zabezpiecza przed korozją spowodowaną wilgocią i solą wydłużając przy tym żywotność silników.
 • Olej przekładniowy MOTUL TRANSLUBE 90 0,35l Mineralny, antyemulsyjny olej przekładniowy specjalnie opracowany w celu smarowania przekładni silników zaburtowych. Znakomite własności smarne zmniejszają tarcie i zużycie przekładni. zmniejsza hałaśliwość pracy przekładni. Doskonałe właściwości przeciwzużyciowe, przeciwpienne, przeciwkorozyjne. Doskonała odporność na tworzenie emulcji. Zalecany do silników: EVINRUDE, FORCE, JOHNSON, MARINER, MERCURY, SEAGULL, SELVA, SUZUKI, TOHATSU, YAMAHA
 • Olej przekładniowy MOTUL TRANSLUBE EXPERT 75W90 1l GL-4; GL-5 do przekładni w silnikach zaburtowych.

Liqui Moly

Liqui Moly posiada w swojej ofercie całą gamę olei, które znajdą zastosowanie w praktycznie każdym silniku.

 • 25W40 - Wysoce wydajny olej silnikowy na bazie mineralnej wzbogacony dodatkami opracowanymi specjalnie dla silników zaburtowych. Zapewnia stabilny film olejowy nawet w ekstremalnych warunkach pracy. Zachowuje elastyczność uszczelek i uszczelniaczy zaworowych oraz zapewnia minimalne zużycie oleju. Testowany na silnikach z katalizatorem i turbosprężarką. 
 • 4T 10W30 jest olejem syntetycznym przeznaczony dla silników zaburtowych. Gwarantuje lepszą ochronę przed korozją. Spełnia normy jakości NMMA FC-W i jest polecany przez wiodących producentów silników.
 • 4T 15W40 mineralny olej polecany przez markę Volvo Penta. Zapewni bezpieczeństwo naszego silnika w każdych warunkach, jakie można spotkać na wodzie. 
 • przekładniowy LIQUI MOLY 75W90 0,25l Sprawdź w eKatalogu przekładniowy LIQUI MOLY 80W90 0,25l

Quicksilver

W naszej ofercie znajdziecie także oleje marki Quicksilver, a dzięki szerokiej gamie dostępnych wariantów bez problemów dobierzecie odpowiedni dla swojego silnika.

 • 25W40 Olej Quciksilver do silników czterosuwowych oraz STENDRIVE SAE 25W40 przeznaczony jest do silników stacjonarnych. Zastosowanie oleju Quicksilver wydłuża żywotność silnika i zapobiega korozji. 
 • 10W30 – olej ten został opracowany specjalnie do zastosowania we wszystkich zaburtowych silnikach czterosuwowych. Zawiera dodatki zapobiegające powstawaniu rys, korozji, redukujące zużycie silnika. 
 • 15W40 - zalecany do silników wysokoprężnych Mercruiser i CMD. Olej ten zawiera wyższy poziom dodatków niż większość standardowych olejów napędowych i zapewnia lepszą ochronę silnika dla różnych warunków pracy silnika w morskich warunkach. 
 • przekładniowy 80W90 High Performance do zastosowania w skrzyniach przekładniowych (spodzinach) silników stacjonarnych i zaburtowych. Posiada wysoką wydajność i zapewnia maksymalne zabezpieczenie oraz dłuższą żywotność przekładni podczas pracy w ekstremalnych warunkach (wysokie obroty, duże przeciążenia). Specjalnie opracowany i przetestowany do zastosowań wodnych. Nie nadaje się do mieszania z innymi olejami.

Castrol

Castrol - uznana marka olejowa ma w swojej ofercie oleje do sprzętu wodnego. W naszej ofercie znajdziecie:

 • 4T 10W30 to olej mineralny, rekomendowany przez większość producentów, specjalnie zaprojektowany do warunków panujących w silnikach łodziowych, uwzględniając długie okresy pracy pod pełnym obciążeniem i długie okresy przestoju. 
 • Outboard 2T dzięki oparciu o najlepsze bazy mineralne zapewnia najwyższą jakość dwusuwowym silnikom zaburtowych. Zgodny z najwyższą klasą NMMA TC-W3.

 

 • Zadzwoń
  (+48) 608 300 700
 • Email
  serwis@mk-speed.com
 • Q Service MK-Speed
  Komaszyce 47A
 • Nasza strona
  www.mk-speed.com